X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
ازدواج و آموزش مسائل جنسی و روابط زناشوئی

    تماس با ما تبلیغات درباره ما مشاهده سایت اصلی خرید CD مقالات عضویت در سایت

صفحه اصلی

 

 

 

 

 

 

عضویت در سایت

دانلود کتاب

محاسبه اندازه آلت تناسلی

تخمین زمان زایمان

تناسب اندام

دانلود مطالب جهت موبایل

چت

مشاوره آنلاین

اشتراک خبرنامه

 

مشاوره و پرسش و پاسخ

 

ازمون دانش جنسی   

 

چهارشنبه 29 شهریور 1396

تاثیرحیای زنان بر رابطه جنسی

تاثیرحیای زنان بر رابطه جنسی

تاثیرحیای زنان بر رابطه جنسی

تاثیر شرم وحیا در رابطه جنسی
در مردها نداشتن یا کاهش قدرت یا هر رفتاری که این شائبه قوی نبودن را در آن ها ایجاد کند منجر به شرم می شود. در زنان معمولا احساس مسئولیت بیشتر و اینکه انگار آن ها هستند که در رابطه جنسی باید همه کاری انجام دهند و کامل باشند حس شرم ایجاد می شود؛ اما این شرم چه تاثیری بر روی چرخه جنسی می گذارد؟


 شرم در اولین مرحله رفتار جنسی تداخل ایجاد می کند و باعث می شود در روند شروع رفتار جنسی اختلال رخ دهد،

 افزود: معمولا کسانی که شرمگینند و احساس شرم می کنند فاقد خیال پردازی های لازم برای ایجاد میل هستند. در مرحله میل، به خیال پردازی نیاز است. این خیال پردازی، روند طبیعی و بهنجاری است که در هر زن و مردی وجود دارد، اما برخی باورها و افکار بیمارگونه، مثل افسردگی و وسواس، ممکن است روی این خیال پردازی ها تاثیر بگذارند.
‎این روانشناس ادامه داد: از عوامل دیگری که روی این خیال پردازی تاثیر می گذارد حس شرم است. مرد یا زنی که شرمگین است در آن لحظه ای که می خواهد رابطه ای را آغاز کند بیش از آن چیزی که به احساسات بدنی مثبت خود بیندیشد و به اندیشه هایی که بتواند این خیال پردازی ها را بال و پردهد و آن را وارد مرحله میل کند دارد به افکار منفیی دامن می زند که در او ایجاد شرم می کنند
 امام صادق(علیه السلام) : بهترین زنان شما کسی است که چون با شوهرش خلوت کند، پیراهن حیا از تن بکند، اما هرگاه بیرون از خانه رود، لباس و زره حیا بپوشد

 بسیاری از خانم ها می گویند که مثلا من اگر خیلی راحت باشم با حجب و حیای زنانه جور در نمی آید و این نوع نیاز یا خواسته به هرحال، غیر منطقی است و ممکن است همسرم فکر کند که مردها باید خیلی تمایل به رابطه داشته باشند. این طرز فکر، میل را از همان ابتدا سرکوب می کند. پس آن شرم از همان ابتدا نمی گذارد میلی رخ بدهد.


 شروع میل در زن و مرد با تغییرات فیزیولوژیکی همراه است، افزود: اگر این تغییرات رخ ندهند اولین مرحله چرخه، دچار اشکال می شود.

 بنابراین، خود این مساله، بی میلی ایجاد می کند. برای مثال، زنانی هستند که به اصطلاح می گوییم سردمزاجند ولی از لحاظ علمی ما واژه سردمزاج نداریم، زیرا وقتی میگوییم زنی سردمزاج است یعنی مشکلی دارد و نمی تواند رابطه برقرار کند. درحالی که که امروزه اگر با زنی روبرو شویم که بی میلی جنسی دارد بخش مهمی از این علت شناسی میتواند به مرد برگردد.

وی با تاکید بر اینکه سردمزاجی در واقع یک معلول است و اگر علت را معلوم بکنیم این سردمزاجی هم از بین می رود، بیان کرد: وقتی حرف از سردمزاجی می شود انگار با موقعیت تغییرناپذیری مواجهیم. پس شرم در ابتدا بی میلی جنسی ایجاد می کند و زن و مرد را از هم فراری می دهد. در این موقعیت ها هر یک از زن و مرد، سعی می کنند دلایلی را به عنوان دلایل منطقی مطرح کنند و پشت آن ها پنهان شوند. 
این روانشانس در پایان اظهارداشت: اگر مردی شرم زده باشد ممکن است با مطرح کردن خستگی یا استرس شغلی و موارد دیگر، خود را از زن دورکند و زن هم شاید با فرار و یا برقراری یک رابطه بسیار کوتاه و اندک و در حداقل زمان ممکن که میل مرد ارضا شود به این مساله تن بدهد. شمار خانم های این چنینی بسیار است که فقط به مرد توجه می کنند و به ارضای جنسی خود اهمیت نمی دهند.
دکتر لیلا حیدری نسب
 

آموزش های جنسی و زناشوئی

5

 

ادامــــه لیســت مقـــالات درج شـــده قبلـــی

ورود کاربران عضو

شناسه

رمز

 

امکانات ویژه کاربران عضو

پرسش و پاسخ ( پزشکی)

پرسش و پاسخ ( زناشوئی - جنسی)

پرسش و پاسخ ( شرعی)

مشاوره آنلاین ( ازدواج)

مشاوره حضوری با احتساب تخفیف

مشاوره آنلاین ( جنسی)

آزمون سنجش آمادگی ازدواج

بخش آموزشی ویژه متاهلین

دوره های آموزشی

سفارش مقاله

آنالیز آزمایش اسپرمو گرام

مشاهده ویدئو های آموزشی

مشاهده بانک اطلاعات داروئی

معرفی نامه جهت مشاوره حضوری

 

دسته بندی مقالات

 

روانشناسی و سرگرمی

آزمون سنجش هوش IQ

خواندن ذهن شما

طالع بینی ازدواج

آزمون سنجش دانش جنسی

 

baner1